Zobacz co
u nas słychać

News

Nie siedź w domu – czas na piknik!

Ciepłe dni to znakomita okazja do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury. Macie dzień wolnego? Zamiast spędzać go w domu przed telewizorem, warto pomyśleć o rodzinnym pikniku za miastem lub w okolicznym parku. Do zorganizowania takiego wypadu potrzeba naprawdę niewiele!

Ku uciesze jednych i rozpaczy drugich, tegoroczne lato jest doprawdy wyjątkowe pod względem liczby upalnych dni. Wysokie temperatury szczególnie mocno odczuwają mieszkańcy miast, w których wszechobecne betonowe i metalowe konstrukcje nagrzewają się błyskawicznie, potęgując uczucie duchoty. Jeśli więc macie możliwość spędzenia wolnego czasu na łonie natury, „gorąco” Was do tego zachęcamy.


Upalny dzień to wymarzony czas na piknik na trawie. Najlepiej zorganizować go poza miastem, nad rzeką czy jeziorem, albo w parku w cieniu drzew — gdziekolwiek, ważne tylko żeby było to na świeżym powietrzu. Żeby zafundować sobie i dzieciom taką atrakcję nie potrzeba wcale wielogodzinnych przygotowań. Wystarczy zapakować w plecak kanapki oraz napoje, kilka sprzętów do aktywnego wypoczynku, i gotowe.


Jeśli docelowe miejsce nie jest mocno oddalone, znakomitym pierwszym akcentem aktywnego pikniku będzie wycieczka rowerowa. Gdy takiej możliwości nie ma, samochód lub komunikacja miejska też zdadzą egzamin. Spytajcie zaprzyjaźnione rodziny z dziećmi — może nie mają pomysłu na spędzenie dnia i chciałyby dołączyć do Was? Wiadomo, że im więcej osób, tym weselej.


Gdy już dostaniecie się na miejsce, trzeba będzie zaproponować dzieciom jakieś formy ruchu. Najlepsze będą takie aktywności, które zaangażują wiele osób jednocześnie. Bardzo uniwersalnym sprzętem jest np. piłka do siatkówki, którą można zarówno odbijać, jak i wykorzystać do gry w piłkę nożną czy popularnego „zbijaka”. A może macie zestaw do badmintona, który pozwoliłby Wam na zorganizowanie rodzinnych zawodów? Bardzo popularne jest ostatnio rzucanie frisbee, natomiast prawdziwym hitem może się okazać nieco zapomniana gra Twister, w której rozkładamy planszę na ziemi i losujemy, którą kończynę, na jakim polu musimy postawić. Emocje i dobra zabawa gwarantowane!


Jeśli nie macie odpowiedniego sprzętu, nic nie szkodzi. Różnego rodzaju zawody biegowo-zadaniowe można zorganizować, wykorzystując to, co daje nam natura — szyszki, patyki, kamyki… Tu wystarczy odrobina chęci i szczypta wyobraźni.


Niezależnie od tego, gdzie pojedziecie i na jakie formy ruchu się zdecydujecie, nieustannie pamiętajcie o bezpieczeństwie. Szczególną ostrożność należy zachować w okolicach wody, która w takie upały przyciąga z podwójną mocą. Nie zapomnijcie także o zabezpieczeniu skóry kremami z filtrem. Jeśli potrzebujecie więcej wskazówek na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego, zachęcamy do zapoznania się z jednym z naszych wcześniejszych wpisów.


No dobrze, dość już chyba tego siedzenia i czytania o czasie na świeżym powietrzu, prawda? Czas się pakować! :)