Zobacz co
u nas słychać

News

W końcu przyjdzie zima...

Któregoś dnia obudzimy się i zobaczymy za oknem śnieg, a wtedy... Wraz z nadejściem prawdziwej, białej zimy możemy urozmaicić nasze spacery o takie gadżety jak sanki czy jabłuszka, jednak pamiętajmy, że nie są one konieczne, aby ubarwić wspólne chwile!

Śnieg sam w sobie stanowi niezastąpiony materiał do zabawy. Dzięki temu, jedyne co nam potrzeba to solidne i ciepłe ubranie dla najmłodszych, krem ochronny na buzię oraz odrobina kreatywności. Zimowe zabawy z dzieckiem poza rodzinną rozrywką doskonale dotleniają oraz hartują organizm. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na urozmaicenie zimowych spacerów. Nie czekajcie i ruszajcie na dwór!

Lepienie bałwana to jedna z najbardziej popularnych form spędzania czasu na śniegu. Zabawę warto rozpocząć już w domu wspólnie wybierając i przygotowując akcesoria dla naszego śnieżnego towarzysza. Przyda się marchewka, garnek na głowę czy miotełka. Jeżeli wcześniej nie zaopatrzyliście się
w atrybuty to warto dodatkowo zorganizować poszukiwania kamyczków i gałązek, które posłużą nam do przybrania naszego bałwana.

Bitwa na śnieżki to kolejny zimowy klasyk. Przed rozpoczęciem zabawy możecie wspólnie zbudować twierdzę i zgromadzić zapas śnieżnej amunicji. Wspólne tworzenie śnieżnych konstrukcji oraz przebywanie w nich zapewnią dziecku mnóstwo radości. Pamiętajmy, aby w trosce o bezpieczeństwo wcześniej ustalić kilka prostych zasad śnieżnej bitwy. Jeśli dziecko nie lubi, gdy trafia w nie śnieżna kula, to zastąpmy tradycyjną bitwę na śnieżki rzucaniem do celu, którym może być nakreślony okrąg na ziemi czy pień drzewa.

Kolejną propozycją zabawy ze śniegiem może być „szukanie skarbów”. Małe zabawki lub inne gadżety zakopujemy w śniegu na określonym terenie. Dziecko przy pomocy przygotowanej wcześniej mapy oraz małej łopatki będzie miało za zadanie znaleźć wszystkie ukryte przedmioty. Mały tropiciel będzie czerpał wielką radość z rozwikłania kolejnych zagadek. Śnieg możemy także wykorzystać w jeszcze bardziej kreatywny sposób - można na nim rysować i w ten sposób zostawiać np. wskazówki. Do stworzenia rysunków możemy użyć rąk ubranych w ciepłe rękawiczki lub wydeptać dowolne wzory na śniegu. Do przyozdobienia zimowych rysunków możemy użyć znajdujących się w pobliżu kamieni oraz patyków. Aby dodać naszym rysunkom kolorów możemy użyć farb plakatowych wymieszanych z wodą. Dzięki temu nowo powstałe, śnieżne dzieła otrzymają jeszcze więcej uroku.

Teraz potrzebny nam już tylko śnieg...