Zobacz co
u nas słychać

News

MOVE Congress 2019

Move Congress 2019 w Budapeszcie już za nami!

Specjaliści i eksperci w dziedzinie aktywności i kultury fizycznej z całego świata po raz kolejny spotkali się, aby wspólnie poprzez sport budować lepsze jutro. Przez trzy dni, w stolicy Węgier wraz z uczestnikami kongresu dzieliliśmy się wiedzą, inspiracjami i dobrymi praktykami. W obliczu zmieniającego się trybu życia, w czasach, kiedy największą część czasu w ciągu dnia spędzamy siedząc, największym wyzwaniem zdaje się być znalezienie nowych dróg, które na nowo zdefiniują sport, sport powszechny i codzienną aktywność fizyczną.

Swoim wystąpieniem galę uświetniła między innymi profesor Fiona Bull reprezentująca Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz Magus Scheving – pomysłodawca światowego hitu „Leniuchowo” (LazyTown). Kongres uroczyście otworzył Prezes International Sports and Culture Association (ISCA) – Mogens Kirkeby. Prezes Fundacji V4SPORT – Jakub Kalinowski podczas swojego wystąpienia poruszył temat inicjatyw aktywizujących dzieci w wieku szkolnym na przykładzie realizowanego przy współpracy z firmą Benefit Systems programu Aktywnych Szkół MultiSport. Tegoroczny Move Congress był wyjątkowy nie tylko ze względu na występ Jakuba, ale także ze względu na obecność koordynatorów pierwszej edycji ASM, którzy zostali dwukrotnie wyróżnieni na konferencji za swój niesamowity wkład w walkę z bezruchem.

Z Budapesztu wracamy z naładowanymi bateriami i głowami pełnymi nowych pomysłów. Jednocześnie mamy nadzieję, że Move Congress stanie się inspiracją do tego, aby podobne inicjatywy odbyły się także w Polsce. Do zobaczenia!